Barcodes

Instalacja MacroSolid
Interfejs MacroSolid
Filtry BOM
Tabela BOM
Sortowanie BOM
Widok
Konfiguracja MacroSolid
Informacje o projekcie
Oznaczanie w BOM
ID / Numer
Tryb ADMINA, KONSTRUKTORA
Tryby pracy z MacroSolid
Properties
QuickProperties
Properties from Excel
Operacje technologiczne, maszyny
CutListProperties
SortTree
TranslateFeatures
ReplaceMaterial
ImageQuality
Profile
UnitsSystem
Colors
SaveConfigAs
MyPackAndGo
Nowy z kolejnym numerem
RenameDocument
Draw
PicControl
ExplodeOrSplitSheets
Oznacz jako plik Toolboxa
SMProperties
Engraving
DRW->PDF/DXF/DWG
SheetFormat
Print
PIC
Barcodes
RunMacro
QuickCosting
SaveAs
OpenPath
Podgląd
DXF
Komponenty wirtualne ERP
WordReport2
ExcelBOM2
ExcelBOM2 z widoków
PDFy komponentów handlowych
MyPackAndGo for PDF, DXF, STEP
ClipboardBOM
CSV
pkmCAD
Combo
Inne

Barcodes to zintegrowany z SOLIDWORKS® generator kodów kreskowych. Makro umożliwia wygenerowanie liniowych kodów kreskowych oraz 2D.

1D: Codabar, Code 11, Code 2 of 5, Code 39, Code 93, Code 128, EAN 8, EAN 13, GS1-128 / EAN-128, Interleaved 2 of 5, ITF-14, MSI Plessey, USPS OneCode, PLANET, POSTNET, RM4SCC, UPC-A, UPC-E.

2D: Data Matrix, PDF 417, QR Code

MacroSolid Barcodes QR 1

Pliki graficzne z kodami zapiszesz z zaplanowaną nazwą (1) w folderze „Barcodes” przy pliku komponentu (2) lub we wskazanym folderze (3).
Wybierzesz rodzaj kodu, zdefiniujesz jego rozmiar, ale również wymiary pliku png. W przypadku kodów QR skonfigurujesz rozmiar, korekcję oraz wersję (4).

Zakodować można wszystko to co MacroSolid pobiera, analizuje i przetwarza podczas swojej pracy (5). Od nazwy pliku, konfiguracji, opisu komponentu, ścieżki do pliku modelu, rysunku, ścieżki do pliku DXF, PDF po informacje zawarte we właściwościach dokumentów np. Numer, Index itd. Kodowaniu może podlegać zdefiniowany przez Ciebie ciąg informacji złożony z poszczególnych danych rozdzielonych separatorami.

Kody wykorzystasz w raportach MacroSolid m.in. w pliku MS Excel, MS Word, PDFie. Możesz również umieścić kody na rysunkach za pomocą makra PicControl (6).

Uwaga!!! Generator kodów nie obsługuje polskich znaków.

 

 

Kody kreskowe 2D:

QR-Code

QR-Code to dwuwymiarowe kody kreskowe matrycowe znane również jako Quick Response Code, Denso Barcode czy QRCode. Często używane w marketingu, reklamie, w czasopismach czy wizytówkach. Warto zaznaczyć, iż są to kody darmowe w użyciu o wysokiej odporności na błędy i dobrej czytelności. Kody QR obsługują cztery różne tryby danych: numeryczne, alfanumeryczne, bajtowe / binarne i Kanji.

PDF-417

PDF-417, powszechnie używany kod kreskowy 2D, składa się z wielu wierszy i kolumn. Używane są przede wszystkim w aplikacjach wymagających przechowywania dużych ilości danych, takich jak zdjęcia, podpisy, tekst, czy grafika. Mogą pomieścić ponad 1,1 kilobajta danych do odczytu maszynowego, dzięki czemu są znacznie bardziej wydajne niż inne kody kreskowe 2D.

Data Matrix

Data Matrix to szeroko stosowany dwuwymiarowy matrycowy kod kreskowy o zmiennej długości. Może kodować wiele typów danych, takich jak dane alfanumeryczne, dane bajtowe i dane numeryczne. Zaprojektowany został specjalnie do umieszczenia jak największej ilości informacji, na najmniejszej powierzchni. Wykazuje silną zdolność korekcji błędów, co zwiększa jego popularność w takich dziedzinach, jak finanse, obrona i zarządzanie logistyką.

 

Kody kreskowe 1D:

CODABAR

Codabar znany również pod nazwą Codeabar, Ames Code, NW-7, Monarch, Code 2 of 7, Rationalized Codabar, ANSI / AIM BC3-1995 lub USD-4, jest kodem składającym się z 4 pasków i 3 odstępów. Obsługuje on 20 znaków: 12 podstawowych (0-9, myślnik i $), 4 symbole (+: /.) oraz dodatkowe 4 znaki start/stop (zaczyna się i kończy znakiem A, B, C lub D). Ten samokontrolujący się kod nie wymaga domyślnej cyfry kontrolnej.

CODE 2 OF 5

Kod 2 z 5 charakteryzuje się prostą symboliką numeryczną. Składa się on ze znaków startu i stopu oraz znaków do zakodowania. Kod pozwala na zakodowanie cyfr 0-9. Kod 2 z 5 może zawierać sumę kontrolną niemniej nie jest ona wymagana.

CODE 11

Kod 11 znany również jako USD-8 to kod kreskowy opracowany przez Intermec w 1977 roku. Koduje cyfry 0-9, symbol myślnika (-) oraz znaki start / stop w układzie zestawu jedenastu znaków – stąd jego nazwa. Jest to kod o wysokiej gęstości. Zalecane jest przy jego zastosowaniu dodawanie cyfr kontrolnych do każdego kodu ze względu na duże prawdopodobieństwo powstawania błędów w kodzie.

CODE 39

Code 39 (lub kod 3 z 9) to jeden z najczęściej stosowanych kodów kreskowych typu liniowego, co wynika ze stosunkowo prostych zasad kodowania. Suma kontrolna kodu kreskowego może, ale nie musi być generowana. Pozwala na użycie zarówno cyfr, jak i znaków.

CODE 93

Code 93 (Code 9 of 3) to ciągła symbolika o zmiennej długości, która tworzy gęstszy i o większym bezpieczeństwie kod niż pokrewny kod 39. Koduje 47 znaków w porównaniu do 43 znaków Code 39. Mimo dużej gęstości kod ten wymaga aż dwóch sum kontrolnych. Code 93 pozwala zakodować 26 wielkich liter, 10 cyfr i 7 znaków specjalnych.

CODE 128

Code 128 to typy kodów kreskowych o bardzo dużej gęstości i zmiennej długości. Potrafi kodować litery, liczby i inne znaki Ascii. To właśnie dzięki obsłudze dowolnego znaku zestawu znaków ASCII 128 Kod 128 jest bardzo funkcjonalny i może przechowywać zróżnicowane informacje.

EAN 8 / EAN 13

EAN - European Article Number to kod przede wszystkim do oznaczania artykułów sprzedawanych detalicznie. Kod ten potrafi kodować wyłącznie cyfry od 0-9. EAN-8 to skrócony kod EAN-13 stosowany w sytuacjach, gdy nie dysponujemy zbyt dużą powierzchnią na znakowanym produkcie. Cyfra kontrolna w kodach EAN jest częścią kodu kreskowego. Ww. kody znane są pod nazwami : EAN-13, EAN-8, JAN-13, ISBN, ISSN.

EAN-128 GS1-128

EAN-128 GS1-128 to liniowy typ kodu, który jest szeroko stosowany w celu zapewnienia standardu wymiany wspólnych danych między firmami. Jego struktura symboli, podobna do Code 128 z dodatkowym AI (Identyfikatory aplikacji). Kod ten składa się z: lewej „strefy ciszy”, znaków danych, znaku kontrolnego, znaku stopu i prawej „strefy ciszy”.

Interleaved 2 of 5

Interleaved 2 z 5 to kod kreskowy przeplatany. Jest to jeden z najpopularniejszych kodów, a zaprojektowano go by zwiększyć gęstość kodu 2 z 5. Kod ten umożliwia kodowanie wyłącznie parzystą liczbę znaków. Suma kontrolna może, ale nie musi być generowana w tym kodzie.

ITF-14

ITF-14 można traktować jako unikalny przeplatany typ kodu kreskowego 2 z 5. Służy do oznaczania opakowań zbiorczych. Kodowane są w nim zawsze stałe dane składające się z 14 znaków (w tym cyfra kontrolna, która jest na ogół obliczana automatycznie).

MSI Plessey

MSI Plessey jest również znany jako MSI / Plessey, Modified Plessey. Jest to nie samosprawdzający się kod, obsługujący wyłącznie cyfry. MSI Plessey służy przede wszystkim do oznaczania półek sklepowych w celu kontroli zapasów.

Intelligent Mail (OneCode)

Intelligent Mail Barcode (OneCode) znanay również jako 4CB, 4-CB lub USPS4CB – to inteligentny kod pocztowy. Skutecznie koduje dane z kodów kreskowych POSTNET i PLANET do jednego kodu kreskowego, zapewniając jednocześnie większy zakres śledzonych danych.

PLANET

PLANET to kod kreskowy 1D o strukturze podobnej do kodu kreskowego adresu POSTNET Code używanego przez sprzęt do sortowania poczty. Koduje on tylko znaki numeryczne (0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 i 9) a także znak start / stop. Kod ten został opracowany przez pocztę Stanów Zjednoczonych, po to, aby móc unikalnie zidentyfikować każdą przesyłkę, bez konieczności jej otwierania.

POSTNET

POSTNET jest również znany jako kod kreskowy USPS POSTNET. Koduje znaki: od 0 do 9 oraz znak start / stop. Możliwa długość ciągu znaków to: 6 cyfr, 7 cyfr, 10 cyfr i 12 cyfr (w tym cyfra sumy kontrolnej) Wykorzystywany w usługach pocztowych.

RM4SCC

RM4SCC to liniowy kod kreskowy, znany również jako RM4SCC. Koduje następujące znaki: 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 oraz wielkie litery (od A do Z). Używany używana przez urzędy pocztowe Royal Mail (Wielka Brytania) i urzędy pocztowe w Singapurze do kodów pocztowych i automatycznego sortowania poczty.

UPC-A

UPC-A jest również znany jako UPC-A + 5, UPC-A + 2, kod UPC, symbol UPC, GTIN-12, GS1-12 i UCC-12. Obsługuje dziesięć znaków (0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 i 9). Symbolom kodu kreskowego UPC-A może towarzyszyć dwucyfrowy lub pięciocyfrowy symbol uzupełniający. Wariant UPC-A koduje 12 cyfr.

UPC-E

UPC-E to skrócona wersja UPC-A stosowana do bardzo małych produktów, ponieważ koduje tylko 6 cyfr. Pozwala na bardziej kompaktowy kod kreskowy. Obsługuje od 0 do 9 dziesięciu znaków.

 

Copyright © ADKSolid. All rights reserved.

Instalacja MacroSolid
Interfejs MacroSolid
Filtry BOM
Tabela BOM
Sortowanie BOM
Widok
Konfiguracja MacroSolid
Informacje o projekcie
Oznaczanie w BOM
ID / Numer
Tryb ADMINA, KONSTRUKTORA
Tryby pracy z MacroSolid
Properties
QuickProperties
Properties from Excel
Operacje technologiczne, maszyny
CutListProperties
SortTree
TranslateFeatures
ReplaceMaterial
ImageQuality
Profile
UnitsSystem
Colors
SaveConfigAs
MyPackAndGo
Nowy z kolejnym numerem
RenameDocument
Draw
PicControl
ExplodeOrSplitSheets
Oznacz jako plik Toolboxa
SMProperties
Engraving
DRW->PDF/DXF/DWG
SheetFormat
Print
PIC
Barcodes
RunMacro
QuickCosting
SaveAs
OpenPath
Podgląd
DXF
Komponenty wirtualne ERP
WordReport2
ExcelBOM2
ExcelBOM2 z widoków
PDFy komponentów handlowych
MyPackAndGo for PDF, DXF, STEP
ClipboardBOM
CSV
pkmCAD
Combo
Inne