Oznaczanie w BOM to możliwość automatycznego kolorowania komórek tabeli BOM w celu wskazania potencjalnych problemów do rozwiązania. Zawartość poszczególnych komórek dwóch kolumn może zostać porównana na zasadzie sprawdzenia całej zawartości odpowiadających im komórek (=), sprawdzenia czy A zawiera się w B (zawiera) czy też wartości w komórkach kolumny A zawarte są w B (zawarty w). Komórki kolumny wyświetlające daty mogą być oznaczone odpowiednio na zasadzie starszy niż, nowszy niż, dzięki czemu w łatwy sposób znajdziesz PDFy z rysunków starsze niż czy np. DXF z blach nowsze niż.
Po włączeniu opcji "Materiał" kolumna *Materiał podpowie czy zdefiniowałeś materiał i czy użyty model materiałowy został zatwierdzony przez Twoją firmę / czy został zapisany w specjalnej tabeli.
Opcja "Format arkusza" umożliwia identyfikację rysunków z formatkami, które nie zgadzają się z tymi zdefiniowanymi w makrze SheetFormat.
Kolumna *Ścieżka do pliku może zostać oznaczona według kryterium długości ścieżki tj. liczby znaków w ścieżce. Praca z plikami o całkowitej długości ścieżki i nazwy pliku, łącznie z rozszerzeniem nazwy pliku, po przekroczeniu 255 znaków uniemożliwia działanie w systemie operacyjnym Windows.
W kolumnie *R i K wypisywana jest dla blach informacja o domyślnym promieniu R i współczynniku K. Po zaznaczeniu opcji *R i K sprawdź makrem SMProperties możliwa jest bardziej szczegółowa weryfikacja tych danych poprzez sprawdzenie według ustawienia makra SMProperties, w której to weryfikacji można zdefiniować tabelę R i K w zależności od materiału i grubość blachy.
Jeżeli chciałbyś sprawdzić czy kolumna wyświetla konkretne wartości również masz taką możliwość. Wskaż kolumnę do sprawdzenia oraz listę, względem której będzie ona sprawdzana.
Aby zidentyfikować wartości powtarzające się należy wybrać kolumnę i ustawić dla niej "wartość istnieje".
Copyright © ADKSolid. All rights reserved.